Оперативна пам'ять - один з основних параметрів ПК поряд із процесором і материнською платою.
Обсяг необхідної оперативної пам'яті залежить від того, для яких завдань вам потрібен ПК. Для офісних завдань вистачить 8 Гб, для ігор - від 16 Гб. Якщо ви плануєте запускати ігри або продуктивні додатки в режимі багатозадачності, може знадобиться 32 Гб. Згодом нові додатки вимагають дедалі більше модулів пам'яті - що більше у вас її буде, то довше ви зможете обійтися без апгрейда.
Що краще: один модуль чи комплект із двох моделей того ж обсягу?
Це також залежить від апгрейда: якщо плануєте докуповувати оперативну пам'ять, займіть один слот, якщо ні - можна зайняти два.
Глобально всі модулі пам'яті діляться на два типи - DIMM і SODIMM. Перші встановлюються в персональні комп'ютери, другі - в ноутбуки.
Усередині цих двох типів існує поділ на покоління. Модулі пам'яті першого і другого покоління майже не зустрічаються в продажу - вони застаріли і підходять тільки застарілим материнським платам. Актуальними залишаються модулі третього і четвертого покоління - DDR3 і DDR4. У цій статті ми розглянемо найпопулярніші моделі виробників Crucial і Kingston третього і четвертого покоління.
Щоб визначити, які модулі потрібні у вашому випадку, вивчіть параметри вашої материнської плати - модулі та слоти різного покоління не сумісні між собою.
Усі перераховані моделі третього і четвертого покоління - non ECC. Це означає, що в них немає контролера, який виправляє помилки. Технологія ECC робить роботу комп'ютера трохи стабільнішою і може уповільнювати систему.